Валенсия с грешна стъпка срещу Хетафе

Валенсия допусна изненадваща загуба на своя "Местая" срещу борещия се за спасение Хетафе с 1:3 в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна страхотно за "прилепите", които поведоха след само 6 минути игра. Дани Парехо изведе добре Хесус Варгас, който се разписа за 1:0. Гостите обърнаха нещата в своя полза за по-малко от 120 секунди. Първо в 25-ата минута Хуан Родригес асистира на Лафита за 1:1, а в следващата атака Серхио Екудеро намери отлично Чиприан Марика, който бе точен за 1:2.

След почивката "прилепите" допуснаха ново попадение, което падна три минути преди края на редовното време, когато Педро Леон вкара за гостите и оформи крайното 1:3. В 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Матийо получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

След успеха си Хетафе събра 31 точки и напусна опасната зона, изкачвайки се на 16-а позиция. Валенсия остана на девето място с 40 точки.