Реал громи и възстанови разликата с лидерите

Реал Мадрид записа разгромна победа с 5:0 над Райо Валекано в мач от 31-я кръг на испанската Примера Дивисион. На своя "Сантяго Бернабеу", "белите" нито за момент не подложиха на съмнение класата си и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. Двубоят се игра под проливен дъжд, който направи условията много тежки и за двата тима. Въпреки това Кристиано Роналдо откри резултата в 15-ата минута, възползвайки се от асистенция на Гарет Бейл.

В началото на второто полувреме португалецът асистира за втория гол на Даниел Карвахал. Гарет Бейл се отчете с два гола - първият след асистенция на Ди Мария в 67-ата, а втория след индивидуален пробив.

Алваро Мората оформи крайния резултат в 78-ата минута. Младокът получи топката и веднага отправи много прецизен фалцов удар, като прати кълбото точно в горния далечен ъгъл на вратата. След тази победа Реал възстанови разликата от две точки до Барселона и три до Атлетико Мадрид.