Барса с минимален успех в градското дерби (видео)

Барселона спечели минимална победа с 1:0 срещу Еспаньол в каталунското дерби на кръга. Шампионите измъкнаха успеха с гол на Лионел Меси от дузпа в 77-ата минута.

Преди това в 73-ата минута, след центриране от ъглов удар, Жерар Пике засече отблизо с крак, но топката срещна горната греда. 120 секунди по-късно Неймар овладя висока топка и се насочи към вратата, но Хави Лопес спря топката с ръка и реферът отсъди дузпа. Меси отбеляза наказателния удар и даде преднина на отбора си.

Касия игра с ръце пред наказателното си поле в 83-ата минута и беше изгонен, а треньорът на Еспаньол вече бе направил смените си и на вратата застана Лопес. До края на мача до нов гол не се стигна, а с 24-ата си победа за сезона шампионите събраха 75 точки и поне временно изпревариха Атлетико Мадрид на върха.