Роналдо спаси Реал в края в дербито с Атлетико (видео)

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха наравно - 2:2 в дербито от 26-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема откри резултата още в третата минута. Анхел ди Мария пробва центриране отдясно, което французинът засече на два метра от голлинията - 1:0. До почивката "червено-белите" взеха аванс след попадения на Коке и Габи Фернандес.

Първият се разписа в 28-ата минута, след като бе изведен в наказателното поле от Арда Туран и с нисък удар прати кълбото в далечния ъгъл - 1:1. В 45-ата минута Габи Фернандес вкара изумителен гол от 35 метра. В крайна сметка Кристиано Роналдо донесе равенството с късен гол в 82-ата минута, след хубав удар от 15 метра.

Реал Мадрид ще остане на върха и след този кръг, като Барселона има шанс да се доближи на точка от лидера.