Барса с погром над Леванте

Барселона разгроми Леванте с 5:1 в четвъртфинален мач-реванш за Купата на Краля. Благодарение на този успех каталунците се класираха за следващата фаза на турнира с общ резултат от двете срещи - 9:2. В следващата фаза отборът на Тата Мартино ще срещне Реал Сосиедад или Сантандер.

Двубоят започна с гол на гостите от Валенсия. Удар с глава на Винтра рикошира в Серхи Роберто и попадна във вратата на Пинто.

Барса изравни след хубав фалцов удар на Адриано в 28-ата минута. Секунди преди почивката Карлес Пуйол даде преднина на отбора си, след хубав удар с глава. В 50-ата Монтоя бе сам срещу вратаря и стреля, а Хименес не реагира добре и топката бе добутана в празната врата от Санчес. Секунди по-късно Адриано пробва удар от далеч, топката се закачи в играч на гостите и Санчес се възползва и вкара под носа на Хименес.

В 68-ата минута Сеск Фабрегас оформи крайното 5:1.