Барса с успех, Меси блести с два гола

Барселона си осигури участието на четвъртфиналите за Купата на краля. Каталунският гранд победи Хетафе с 2:0 като гост в мач-реванш от осминафиналите в турнира. В герой за пореден път се превърна Лео Меси, който вкара и двата гола.

Каталунците си бяха осигурили участието в следващия кръг на турнира още след първата среща, когато разбиха съперника с 4:0 на "Ноу Камп". В днешната среща резултатът бе открит секунди преди почивката, когато Лео Меси наказа грешка на защитата на Хетафе и след пас на Тейо простреля вратаря Жорди Кодина.

В 63-ата минута Меси премина през четирима защитници, финтира и вратаря и прати топката в опразнената врата за 0:2. Преди това, в 26-ата минута, Неймар контузи глезена си и се наложи бразилската звезда на Барса да бъде принудително заменен от чилиеца Алексис Санчес.