Билбао с обрат срещу Малага

Атлетик Билбао записа важна победа в гостуването си на Малага в среща от 14-ия кръг на Примера дивисион. Баските направиха пълен обрат от 1:0 до 1:2 и по този начин грабнаха трите точки, с което се доближиха плътно зад лидерите в класирането.

Домакините първи откриха резултата в 38-ата минута при едно центриране в наказателното поле, след което Маркос Анхелери продължи с глава към Хуан Лопес - Хуанми, който с глава прати топката в мрежата - 1:0. Гостите изравниха в 68-ата минута, когато след центриране от корнер Маркел Сусаета засече от близо топката в мрежата за 1:1.

В 83-ата минута положението за домакините стана доста неприятно, тъй като Малага остана с човек по-малко на терена, защото Франсиско Портийо бе изгонен от игра заради груб фаул. Само две минути по-късно Икер Муниаин бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 1:2.