Елче взе дербито с Валенсия

Елче победи Валенсия с 2:1 като домакин в мач от 14-я кръг на Примера дивисион. "Прилепите" имаха надмощие през по-голямата част от мача, но футболистите на Мирослав Джукич направиха доста пропуски пред вратата на Мануел Ерера.

Елче поведе в 57-ата минута, когато Албакар центрира в наказателното поле, където Фидел засече топката с глава и я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Диего Алвеш. Валенсия успя да изравни резултата в 73-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Елче Бернат стреля, Ерера спаси, но при добавката Бернат вкара за 1:1. Победното попадение за Елче падна в 84-ата минута, когато Коро подаде към Кристиан, който отблизо прати топката покрай Диего Алвеш - 2:1.