Атлетико с погром над Хетафе

Атлетико Мадрид разгроми със 7:0 Хетафе в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. "Дюшекчиите" поведоха с гол на Раул Гарсия, след като засече с глава центриране от ъглов удар в 25-ата минута. В 36-ата Алберто Лопо си вкара автогол и така авансът на домакините бе удвоен. Три минути преди края на първото полувреме гостите останаха с човек по-малко, тъй като като Хуан Валера получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

В 49-ата минута Вия покачи на 3:0, а в 52-ата минута Раул Гарсия се разписа след ново попадение с глава за 4:0. В 69-ата минута резервата Диего Коща засече хубаво центриране със задна ножица и вкара петия гол за Атлетико. В 78-ата минута Вия реализира още един гол, а в края на мача Адриан Лопес оформи крайното 7:0.