Две дузпи, червен картон и победа за Барса (видео)

Барселона победи Гранада с 4:0 в среща от 14-ия кръг на Ла Лига, която се игра на стадион "Ноу Камп". Каталунците откриха резултата в 20-ата минута, когато Андрес Аниеста бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Сеск Фабрегас.

Пет минути преди почивката  Фабрегас удвои от дузпа, като този път Иниеста бе спънат в наказателното поле. Двайсет минути след паузата гостите останаха с човек по-малко, тъй като Итура получи втори жълт картон и бе изгонен. В 71-ата минута Алексис Санчес направи резултата класически, след като получи пас от Неймар. В последната минута на редовното време Педро се разписа след подаване на Фабрегас и по този начин оформи крайния резултат.

След успеха си днес Барса събра 40 точки на върха, докато Гранада е десети в таблицата със 17 пункта.