Барса без проблеми срещу Бетис, Меси отново с контузия

Барселона записа успех като гост с 4:1 над Бетис в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците вече имат преднина от три точки пред втория Атлетико Мадрид. Лошата новина за Барса е поредната контузия на Лионел Меси, който напусна игра още в 21-ата минута, тъй катополучи травма на лявото бедро.

Неймар даде аванс на своя тим с попадение в 36-ата минута. С асистенция в тази ситуация се отчете Сеск Фабрегас. 60 секунди по-късно Педро успя да се озове на стрелкова позиция и след удар по диагонала отбеляза красив гол - 0:2. В 63-ата минута Монтоя намери добре Фабрегас, който насочи в мрежата за класическото 0:3. В 79-ата Алвеш центрира отдясно и Фабрегас с глава се разписа за втори път в срещата за 0:4. В добавеното време Алвеш направи дузпа и Хорхе Молина оформи крайния резултат - 1:4.