Жълтата подводница разпердушини прилепите (видео)

Виляреал постигна успех с 4:1 като домакин на Валенсия и по този начин се настани в Топ 4 на Ла Лига. Тимът от "Ел Мадригал" събра 20 точки и е по петите на Реал Мадрид, а "прилепите" продължават да са в средата на класирането.

В 17-ата минута Уче Икечукву откри за Виляреал, след като получи отличен пас на Джовани Дос Сантос. Пет минути по-късно Кани центрира добре и Перес с глава удвои аванса на домакините. Малко след почивката "жълтата подводница" получи право на дузпа, но ударът на До Сантос от бялата точка бе спасен от вратаря.

След последвалия корнер Уче продължи към Дос Сантос, който се реваншира и вкара трети гол за Виляреал. Гостите съумяха да намалят изоставането си в 63-ата минута след удар с глава на Рокардо Коща. В 84-ата минута Дос Сантос наниза втория си гол в мача след удар извън наказателното поле и по този начин оформи крайния резултат.