Севиля без проблеми срещу десет от Осасуна (видео)

Севиля победи с 2:1 Осасуна в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Иван Ракитич и Хайро Самперио зарадваха "Рамон Санчес Писхуан", а Ориол Риера вкара почетното попадение.

В 34-ата минута Дамиа Перес беше изгонен с директен червен картон и по този начин остави отбора си с човек по-малко. Бранителят събори Гамейро при опасно положения и съдията реши да го изгони. През втората част домакините успяха да се възползват от предимството си.

В 55-ата минута Стефан Мбиа намери добре Ракитич, който не остави шансове на вратаря на Осасуна - 1:0. В 70-ата Карлос Бака уцели греда, а Хайро Самперио се разписа със силен удар в 75-ата минута. В 83-ата Бака отново нацели гредата, а в 87-ата минута Ориол Риера намали на 2:1 след силен удар с глава.

Отборът на Хави Грасия остава на предпоследна позиция, а Севиля се изкачи до деветото място.