Севиля стигна до равенство в Чехия

Севиля завърши наравно - 1:1 при гостуването си на Слован Либерец в мач от Група "H" на Лига Европа. Андалусииците дори стигнаха до равенството две минути преди края на мача. Испанците дори имаха реална възможност да вземат и трите точки в добавеното време на двубоя, но защитата на домакините попречи това да стане факт.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута, след като Михаел Рабушич реализира от стрелкова позиция. В 78-ата минута вратарят Пжемисл Ковар получи червен картон за фаул на границата на наказателното поле срещу нападател на гостите. Така се стигна до 88-ата минута, когато Виктор Перес изравни и донесе точка на своя тим. Севиля събра седем точки и е лидер в класирането. Слован пък е на втора позиция с пет.