Атлетико се справи с Алмерия в голово шоу

Атлетико Мадрид разпиля с 4:2 гостите от Алмерия в среща от 4-ия кръг на Ла Лига. Успехът е четвърти пореден за "дюшекчиите" и временно ги вдигна на челната позиция в Примера.

В 15-ата Вийя даде начало на головата фиеста. Анхел Трухийо изчисти с глава, но топката попадна в голмайстора, който не сбърка - 1:0. В 35-ата минута Ернан Пейерано спря непозволено Филипе Луиш и реферът отсъди дузпа, която Диего Коща не пропусна - 2:0. В 40-ата гостите върнаха едно попадение, след като Родри  реализира с удар между четирима бранители.

Второто полувреме започна със удар в гредата на Коке. В 63-ата Тиаго беше изпуснат от противниковите защитници и насочи в мрежата с лекота. В 66-ата Хуанфран пусна кълбото към Раул Гарсия, който отбеляза. В края на мача Алейкс Видал беше намерен на точката на дузпата и вкара за крайното 4:2.