Барса не се справи с поляци, Неймар с дебют (видео)

Барселона и Лехия Гданск не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в приятелска среща, която се игра на стадион "ПГЕ Арена". Домакините откриха резултата след четвърт час игра. Тогава японецът Дайсуке Матсуи сложи топката на главата на Биенюк и той не остави шансове на Пинто. По този начин бившият играч на софийския Славия се отчете с асистенция.

Десет минути след това Серхи Роберто възстанови равенството след асистенция на Монтоя. В 50-ата минута Монтоя бе грешник за своя тим, след като изпусна Грзелзак, който успя да вкара втори гол за поляците. При това положение таранът си поведе топката с ръка, но това не бе забелязано от съдията. Седем минути по-късно Лео Меси изравни резултата. Дос Сантос пусна към Алексис, който изведе Меси сам срещу вратаря и Лео с елегантно копване прати топката във вратата на Бак.

Десетина минути преди края на срещата своя дебют за "каталунците" направи бразилския нападател Неймар. До края на срещата не се случи нищо интересно.