Барса с погром над норвежци (видео)

Барселона разпиля Валеренга с 7:0 в приятелски мач, който се игра в столицата на Норвегия - Осло. Алексис Санчес откри резултата с гол още в 4-ата минута. Чилиецът получи отличен пас от Лео Меси, а след това финтира защитник и реализира. Само 120 секунди по-късно Меси даде невероятен пас към Кристиан Тейо, който от чиста позиция просто прати топката във вратата - 2:0. В 13-ата минута и самият Меси се разписа. Аржентинецът финтира трима бранители, навлезе в наказателното поле и вкара с удар по диагонала.

В 42-ата минута Джонатан Дос Сантос получи подаване от Алексис Санчес в наказателното поле и отправи удар, а стражът на Валеренга не успя да реагира добре и резултатът набъбна до 4:0. След почивката Алексис Санчес асистира на два пъти на Жан-Мари Донгу. В 87-ата минута Жоан Роман навърза трима защитници, а след това прати топката в горния десен ъгъл за крайното 6:0.