Билбао се справи с Майорка (видео)

Атлетик Билбао постигна победа с 2:1 над Майорка в мач от 35-я кръг на Примера дивисион. Домакините откриха още в 8-ата минута, когато Арис Адурис се възползва от хубав диагонален пас на свой съотборник и се разписа за 1:0.

В 24-ата минута, гостите останаха с човек по-малко след грубо нарушение на Андреу Фонтас, който получи втори жълт картон. Минута след това Атлетик получи право да изпълни дузпа, за нарушение на Хоакин Наваро, но авторът на първото попадение Адурис пропусна.

В 79-ата минута Фернандо Йоренте удвои преднината на своя тим, след като се възползва от чудена асистенция на Маркел Сусаета - 2:0. В 81-ата минута Джовани дос Сантос намали за 1:2 и по този начин оформи крайния резултат. В последната 90-ата минута Наваро получи втори жълт картон и напусна терена.

С успеха Билбао е 12-ти с 41 точки, а Майорка е на последната двадесета позиция с 29 пункта.