Реал Сосиедад все по-близо до Шампионска лига

Реал Сосиедад се доближи още повече до завръщане в Шампионската лига. Тимът от Сан Себастиан победи с 3:2 основен конкурент за място в турнира - Валенсия. Роберто Солдадо откри резултата в 25-ата минута, но Иниго Мартинез 9 минути по-късно изравни. В 74-ата минута Чори Кастро даде преднина на своя тим, а Иманол Агирече в 86-ата минута с чудесно воле направи резултата - 3:1. "Прилепите" стигнаха до само един гол и той бе факт в началото на добавеното време чрез Йонас, който вкара на опразнената врата с глава за 3:2. Точка на спора бе сложена в последните секунди на добавеното време, когато при една контра Агирече вкара своя втори гол в срещата след като прехвърли Диего Лопес, оформяйки крайния резултат.