Валенсия с класика срещу Бетис

Валенсия победи Бетис с класическото 3:0 в мач от 28-мия кръг в Примера дивисион. След тази победа "прилепите" изпревариха своя опонент в класирането. Успехът за Валенсия не дойде никак лесно, макар на своя „Местая“ домакините да играха почти цял мач с човек повече.

В 15-ата минута съдията даде спорен червен картон на Антонио Амая, както и спорна дузпа за Валенсия, тъй като повторенията показаха, че нарушението започва извън наказателното поле. Зад топката застана Роберто Солдадо, който бе точен - 1:0.

В 85-ата минута, при едно центриране на Серхио Каналес, Паулао бе лошо позициониран и в опита си да изчисти топката успя единствено да я закачи и да я изпрати в собствената си врата - 2:0. Крайното 3:0 бе оформено в добавеното време, когато Жонас се освободи от защитата на Бетис и с техничен удар в далечния ъгъл заби трети гол във вратата на гостите.

След този успех Валенсия е на пето място с 45 точки, на 2 зад четвъртия Реал Сосиедад. Бетис пък се смъкна на седма позиция с 43 точки.