Роналдо и спорна дузпа носят успех на Реал срещу Селта (видео)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Селта в среща от 27-ия кръг на Ла Лига. В герой за "белите" (играли с черни екипи в днешния мач) се превърна Кристиано Роналдо, който отбеляза и двете попадения за своя тим. В 61-ата минута гостите откриха резултата. Кайехон пробва удар, а топката случайно попадна в CR7, който отблизо реализира - 0:1. Само две минути по-късно обаче домакините изравниха. Яго Аспас бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и той реализира благодарение на рикошет в Пепе - 1:1.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, като положението бе спорно. Кака падна малко пресилено в наказателното поле на домакините, като не стана ясно дали има контакт с Хави Варас. Кристиано Роналдо бе точен от бялата точка и по този начин оформи крайното 1:2. До края на срещата играчите на Селта бяха близо до ново изравнително попадение, но нямаха късмет при завършващия удар. От своя страна футболистите на Реал опитаха няколко опасни контраатаки, но до нов гол така и не се стигна.