Барса се справи с Ла Коруня без да се напряга (видео)

На стадион "Камп Ноу" Барселона победи с 2:0 Депортиво Ла Коруня в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Голяма част от основните футболисти на домакините бяха оставени извън титулярния състав и по този начин успяха да съхранят сили преди така важния мач-реванш от осминафиналите на Шампионската Лига срещу Милан.

Първия гол за каталунците вкара Алексис Санчес в 38-ата минута. Той засече с глава центриране на Дани Алвеш и прати топката в мрежата. Малко преди това Тейо центрира, а защитник на гостите опита да изчисти, но бе много близо до отбелязване на автогол, но в крайна сметка нацели греда.

В 88-ата минута резервата в този мач Лионел Меси реализира след хубаво двойно с Алексис  и донесе победата на тима си. Каталунците са лидери в класирането със 71 точки, на 14 пред втория Атлетико Мадрид. Депортиво е последен със 17 точки.