Валенсия и Барса си поделиха по точка (видео)

Барселона и Валенсия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в дербито от 22-я кръг на Ла Лига. Резултатът на "Местая" бе открит след малко повече от половин час игра. Солдадо финтира Масчерано и центрира пред вратата, където Пике не изчисти добре и Евер Банега стреля и топката мина под плонжа на Пике и направи Валдес безпомощен - 1:0 за "прилепите".

Каталунците изравниха след доста спорна дузпа, реализирана от Лео Меси в 38-ата минута. Педро получи пас в наказателното поле, Жоао протегна крак да изчисти топката и не докосна играчът на Барса, който обаче падна на земята и реферът отсъди нарушение.

След почивката двата тима си размениха по няколко добри положения, но нов гол така и на падна. След равенството Барселона се отдалечи на 12 точки пред Атлетико Мадрид (които са с мач по-малко) и на 16 точки пред Реал. Валенсия продължава да е на 2 точки от топ 4.