Реал мачка, Роналдо с хеттрик

Реал Мадрид разгроми Хетафе с 4:0 в среща от 21-ия кръг на испанската Ла Лига. И четирите гола паднаха след почивката. Серхио Рамос откри резултата, а след него три попадения реализира Кристиано Роналдо.

В 53-ата минута, след изпълнение на корнер Карвальо наруши правилата срещу вратаря, което остана незабелязано от рефера, а Серхио Рамос прати топката в мрежата за 1:0. Десет минути по-късно CR7 получи пас от Йозил и се разписа с удар в далечния ъгъл - 2:0. Само 120 секунди по-късно Ди Мария центрира отляво и Роналдо с глава покачи на 3:0.

В 72-ата минута Кристиано оформи хеттрика си с точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Месут Йозил - 4:0. След успеха “белите” са на трето място с 43 точки, на 4 от втория Атлетико Мадрид и 12 от лидера Барселона.