Атлетико взе преднина преди реванша с Бетис

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Бетис в първия четвъртфинал за Купата на краля. Така “дюшекчиите” си осигуриха добра преднина преди реванша между двата тима. Домакините нанесоха своя удар още в първия половин час на срещата.

Звездата на мадридчани Радамел Фалкао откри резулатата в 11-ата минута. Колумбиецът засече с глава центриране на Раул Гарсия и прати топката във вратата на гостите – 1:0. В 23-ата Филипе Луис наказа грешка на отбраната на Бетис и по този начин оформи крайното 2:0. След почивката зрителите станаха свидетели на предпазлива игра от страна и на двата отбора и до нов гол така и не се стигна.

Реваншът е след седмица в Севиля. Победителят от тази двойка ще играе срещу Сарагоса или Севиля. Първата среща между тези два отбора завърши наравно - 0:0.