Реал Мадрид взе преднина преди реванша срещу Валенсия (видео)

Реал Мадрид победи Валенсия с 2:0 в първи 1/4-финал от турнира за Купата на краля. "Прилепите" могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство, тъй като пропуснаха доста добри положения. Срещата започна с логичен натиск на столичани. Първото добро положение се откри пред Лука Модрич, но хърватинът от стрелкова позиция, прати топката покрай десния страничен стълб. Гостите също стигнаха до голови ситуации, но Жонас нямаше късмет да се разпише, тъй като негови удари бяха спасени от Касийяс.

Реал поведе в 37-ата минута с гол на Бензема след пас на Сами Кедира - 1:0.  След почивката реферът на два пъти вдигна засада на Солдадо, като и двете положения бяха доста спорни. Малко по-късно Жонас направи нов пропуск. Така се стигна до 73-ата минута, когато резервата Коентрао центрира към Игуаин, но той бе изпреварен от Андрес Гуардадо, който си заби автогол и по този начин бе оформен крайния резултат. До края на срещата Кристиано Роналдо пропусна да направи преднината на своя тим - класическа, но това в крайна сметка не стана. Така играчите на Жозе Моуриньо си осигуриха добър аванс преди реванша.