Барса громи за по-малко от полувреме (видео)

Барселона разгроми Еспаньол с 4:0 в дербито на 18-ия кръг на Ла Лига. След половин час игра каталунците вече имаха аванс четири гола, а през останалото време срещата се доиграваше. В 10-ата минута Чави откри резултата, възползвайки се от страхотен пас на Иниеста - 1:0. Последният бе много близо до това да се разпише три минути по-късно, но пропусна от добра ситуация.

В 16-ата минута резултатът все пак бе удвоен. Звездата на Барса Лео Меси стреля технично от над пет метра, а топката се отклони от коляното на Педро и се оплете в мрежата. Третият гол отново бе на сметката на Педро, след като той бе получил добър пас от Бускетс и направи резултата класически.

60 секунди по-късно съдията отсъди дузпа след сблъсък между вратаря Франсеск Касийя и Сеск Фабрегас. От бялата точка Лео Меси вкара без проблеми 27-ия си гол в шампионата. Аржентинецът можеше да реализира нов гол за своя тим, но в 81-ата минута нацели греда. След този мач преднината на Барселона пред Реал Мадрид остава 16 точки.