Барса отново мачка, Меси с гол номер 91 (видео)

Барселона се наложи като гост на Валядолид с 3:1 в среща от 17-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците създадоха няколко доста сериозни положения пред противниковата врата преди почивката, като сериозен пропуск направи Алексис Санчес, а след него Меси нацели гредата от фаул.

Все пак две минути преди края на първото полувреме Лео подаде към Жорди Алба, който отправи прострелно центриране, засечено на далечната греда от Шави Ернандес - 0:1. Малко след почивката Педро нацели страничната греда. Така се стигна до 59-ата минута, когато Меси се разходи между защитниците на домакините и стреля по диагонала, като топката се отби отново в страничната греда, но този път влетя в мрежата на домакините - 0:2. Това бе 91-и гол за аржентинеца във всички турнири за календарната 2012 година.

Минута преди края Хави Гера намали на 1:2, но в добавеното време Тейо също записа името си сред голмайсторите и по този начин оформи крайния резултат.