Меси най-после счупи рекорда на Герд Мюлер, носейки победа на Барса

С два гола на Лионел Меси Барселона победи с 2:1 Бетис като гост в мач от 15-я кръг на Ла Лига. По този начин аржентинецът влезе в историята, подобрявайки рекорда на Герд Мюлер (на последната снимка) от 85 гола в календарната година. Меси вече има с един повече, макар преди двубоя да се спекулираше дали звездата на Барса изобщо ще бъде възстановен от контузията в коляното.

Само след 15 минути игра на "Бенито Виямарин" Лео откри резултата в полза на каталунците. Меси влезе в наказателното поле на домакините и с хубав удар реализира за 1:0. В 25-ата минута Иниеста с много хубав пас с пета поднесе топката към Меси, който веднага стреля и даде аванс от два гола за своя тим.

В 39-та минута Бетис върна един гол. Рубен Кастро бе изведен на ръба на засадата и останал сам срещу Валдес бе точен - 1:2. След успеха Барса продължава с успешния си ход в испанското първенство - 14 победи и едно реми.