Барса с разгром над Билбао (видео)

Барселона победи Атлетик Билбао за 5:1 на своя "Ноу Камп" в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. Играчите на Тито Виланова напълно заслужено се поздравиха с трите точки и по този начин остават лидери в класирането с актив от 40 точки - 6 повече от Атлетико Мадрид, които играят с Реал.

В 22-ата минута Жерар Пике откри резултата след като се възползва от избита топка след центриране от корнер на Фабрегас - 1:0. Няколко минути по-късно Шави намери отлично Лео Меси и аржентинецът насочи топката към вратата на гостите за 2:0.

В кра на първата част Фабрегас намери добре Адриано, който от движение стрека и прати топката във вратата на Ираисос като по този начин направи резултатът класически. В 57-ата минута Фабрегас получи топката от Иниеста и реализира за 4:0. В 65-ата минута играчите на Билбао стигна до почетен гол, дело на Ибай Гомес.  Пет минути по-късно Меси отбеляза хубав гол за крайното 5:1.