Реал Сосиедад громи десет от Валенсия (видео)

Реал Сосиедад постигна впечатляваща победа с 5:2 като гост на Валенсия в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. Причина за позорната загуба бе и фактът, че „прилепите” играха повече от едно полувреме с човек по-малко. В 41-ата минута Жонас получи директен червен картон.

Преди това да се случи, срещата на „Местая” вървеше добре за домакините, които още във 2-ата минута поведоха в резултата. Роберто Солдадо, който дълго време лекуваше травма, се възползва от пас на Бенат и реализира за 1:0. Малко след изгонването на Жонас, Де Ла Бела получи извеждащ пас от Заратуза и без проблеми реализира за 1:1.

В 57-ата минута Шаби Прието намери добре Микел Гонзалес, който бе точен и обрата в  бе факт - 1:2. В 64-ата минута Диего Ифран бе точен за 1:3, а в 73-ата минута Софиан Фегули намери добре Солдадо, който вкара втория си гол в мача - 2:3. В 83-ата минута Агирече сложи край интригата, отбелязвайки за 2:4, а в първата минута на добавеното време Карлос Вела бе точен от дузпа за крайното 2:5.