Барса и Севиля продължават напред за Купата на Краля

Барселона победи Алавес с 3:1 в среща реванш от 1/16-финалите за Купата на Краля. По този начин каталунците се класират напред след като победиха с 3:0 в първия мач.

В 16-ата Борха Вигера бе точен с глава за баските. В 35-ата Адриано Корея изравни след хубаво двойно подаване с Тиаго Алкантара. В 56-ата минута Вийя даде аванс на своя тим, а в 59-ата отново той бе точен, останал сам срещу вратаря.

В друга среща, играна по същото време, Севиля победи като гост Еспаньол с класическото 3:0 и след като в първата среща се наложиха с 3:1 продължават напред в турнира. Диего Пероти бе точен в 26-ата минута от дузпа. Иван Ракитич покачи на 2:0 в 45-ата минута, а Баба оформи крайния резултат в 49-ата минута.