Барса громи и дръпна на 11 точки пред Реал

Барселона взе гостуването си на Леванте с 4:0 в мач от 13-я кръг на испанската Ла Лига. Първото полувреме не бе много интересно и логично всички попадения паднаха след почивката. Звездата на Барса Лионел Меси вкара две от попаденията за своя тим. Две минути след почивката аржентинецът откри резултата, след като бе изведен от Иниеста зад защитата на домакините и технично прехвърли излезлия вратар.

В 52-ата минута Иниеста проби в наказателното поле и от аутлинията върна назад към Лео, който засече в мрежата - 2:0. Самият Иниеста направи резултата класически в 57-ата минута, а в 63-ата той изработи четвъртия гол, след като намери добре връхлитащия Фабрегас, който изпревари вратаря и на празна врата оформи крайното 4:0. В самия край на мача Леванте можеше да вкара почетен гол от дузпа, но Валдес направи страхотно двойно спасяване.

Благорарение на победата Барселона дръпна с 11 точки на вечния съперник Реал Мадрид.