Барса с успех, Меси чупи рекодрд на Пеле (видео)

Аржентинският нападател на Барселона Лионел Меси подобри рекорда на бразилеца Пеле (75 попадения през 1958 година) за най-много голове, вкарани в рамките на една календарна година. В мача от 11-ия кръг на испанския футболен шампионат с Майорка, Меси бе точен в 44-ата минута и това бе неговият гол номер 75 за 2012 година. В 70-ата минута Лео вкара втория си гол в мача и по този начин подобри този рекорд на Пеле. Барселона победи като гост Малага с 4:2.

Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Шави, който изпълни перфектен пряк свободен удар. Меси покачи на 0:2, а Тейо направи резултата класически в 45-ата минута. Майкъл Перейра намали на 1:3 в 55-ата минута, а Виктор Касадесус в 58-ата направи резултата 2:3 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Бускетс. Крайното 4:2 оформи Меси в 70-ата минута.