Барса продължава да гази в Ла Лига (видео)

Барселона спечели нов пореден успех в Ла Лига. В среща от 10-тия кръг каталунците надиграха с 3:1 гостуващия тим на Селта на своя стадион "Ноу Камп". Точни за успеха бяха Адриано, Давид Вия и Жорди Алба, а цял мач изигра Лионел Меси, който вчера получи ден почивка заради раждането на сина си.

Барса откри в 21-ата минута чрез Адриано, който се възползва от асистенция на Педро Родригес, но само три минути по-късно гостите изравниха чрез Вермехо. Каталунците бързо излезнаха отново напред с гол на Давид Вия в 28-ата минута, като този резултат се запази до края на първата част.

След час игра бранителят Жорди Алба сложи точка на спора, след като вкара поредния си гол през този гол, като този път това стана след асистенция за Меси - 3:1 за Барса. Футболистите на Тито Виланова увеличиха аванса пред Реал Мадрид на 11 точки, преди мача на вечния съперник срещу Сарагоса.