Барса с труден успех като гост на Ла Коруня в мач с девет гола (видео)

Депортиво Ла Коруня загуби у дома от Барселона с 4:5 в среща от 8-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците откриха резултата на стадион "Риасор" с гол още в третата минута. Фабрегас изведе отлично в коридор Жорди Алба, който се оказа сам срещу вратаря и левият бек, с удар покрай Аранзубия, откри резултата.

В осмата минута резултатът бе покачен. Кристан Тейо получи топката на границата на пеналта, финтира играч на домакините и след което, с шут по диагонал, прокара топката между краката на вратаря - 0:2. В 18-ата минута Барса поведе с класическото 3:0, след като точен бе Лионел Меси с мощен удар от дъгата на наказателното поле.

Все пак домакините отвърнаха на удара в 26-та минута, когато Пици намали от дузпа. Единадесет минути по-късно галисийците върнаха още един гол. Бергантинос стреля от воле, а Валдес изпусна топката и тя влезе във вратата му - 2:3. Две минути преди края на първата част Фабрегас изведе Меси сам срещу вратаря и аржентинецът с диагонален удар отбеляза за 2:4.

В началото на втората част интригата в мача пак се върна, след като Пици реализира от пряк свободен удар в 47-ата минута. 120 секунди по-късно реферът показа втори жълт картон на Хавиер Масчерано за нарушение срещу Рики. В 53-ата минута Меси удари греда. 13 минути преди края Меси все пак бе точен и оформи своя хеттрик. Домакините намалиха, този път след автогол на Жорди Алба в 79-ата минута и по този начин бе оформен крайния резултат.