Реал взе своето при гостуването си на Валекано (видео)

Реал Мадрид победи като гост Райо Валекано с 2:0 в отложен двубой от 5-ия кръг на Примера дивисион. По програма срещата трябваше да се състои вчера, но това не стана заради проблеми с електричеството на стадиона.

Днес гостите от Мадрид откриха резултата след само 12 минути игра. Карим Бензема реализира за 1:0 след като засече отблизо подаване на Анхел Ди Мария. Последният бе близо до това да се разпише, но нямаше късмет при завършващия удар. Освен него Лука Модрич също направи пропуск. След почивката домакините на няколко пъти бяха близо до изравняване, но вместо това се стигна до втори гол за Реал Мадрид.

В 70-ата минута звездата на тима Кристиано Роналдо се разписа от дузпа и по този начин оформи крайното 0:2. Само три минути по-късно CR7 можеше да направи резултата класически, но удара му срещна гредата. В добавеното време на срещата домакините останаха и с човек по-малко след втори жълт картон на Хосе Мануел Касадо.