Атлетико Мадрид с труден успех (видео)

Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 2:1 като домакин срещу отбора на Реал Валядолид в среща от петия кръг на Ла Лига. Столичани поведеха с 1:0 в 31-та минута, когато Коке намери Годин и той прати топката във вратата на Хайме. Габи и Фалкао бяха близо да се разпишат в 41-та минута, но Хайме на два пъти спаси.

В 43-ата минута Атлетико Мадрид получиха правото да изпълни дузпа, след като Албето Буено фаулира Диего Коста в наказателното поле на Валядолид. Наказателният удар бе реализиран от Фалкао в 44-та минута - 2:0.

В началото на второто полувреме Валядолид все пак успя да се върна в мача. В 54-та минута Куртоа направи доста сериозна грешка, която позволи на Буено да вкара почетния гол за Валядолид. Наставникът на Валядолид Мирослав Джукич бе изгонен от треньорската скамейка в 73-та минута.

След успеха „дюшекчиите“ излязоха на трета позиция във временното класиране на Примера дивисион.