Барса измъкна победата от прилепите

Барселона победи Валенсия с минималното 1:0 в мач от третия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на "Ноу Камп". Барселона бе по-активният отбор през първото полувреме и логично откри резултата в 23-ата минута, благодарение на мощен изстрел по диагонала отляво на Адриано. Малко по-късно Фабрегас уцели гредата, останал сам срещу вратаря на гостуващия тим.

След почивката "прилепите" започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на домакините. След час игра Тино Коста изпълни пряк свободен удар, а  Виктор Руис засече топката, пращайки я във вратата на Барса. Реферът обаче отмени попадението, отсъждайки засада. В последната минута гостите бяха много близо до изравнителен гол, но Виктор Руис прати топката над вратата след като успя да надскочи Валдес.