Реал Мадрид с втора победа на американска земя (видео)

Реал Мадрид спечели втора поредна победа по време на американското си турне. След като по-рано испанския гранд разби с 5:1 ЛА Галакси, рано тази сутрин „белите" успяха да се наложат с 2:1 и над мексиканския Сантос Лагуна. Срещата се игра пред 39 300 зрители на „Сам Бойд Стейдиъм" в Лас Вегас, а 40-градусовата жега повлия на темпото на игра и попречи на футболистите от двата тима да демонстрират най-доброто от себе си.

Първоначалният натиск на европейците даде резултат в 14-та минута, когато мексиканската защита се пропука и Шаби Алонсо намери мрежата зад гърба на вратаря Санчес. След попадението испанците се отдръпнаха назад, което позволи на техния противник не само да се отърси от шока от получения гол, а и да изравни - в 25-та минута Кристиан Суарес се измъкна по чудесен начин от опита за изкуствена засада и успя да преодолее Касияс за 1:1.

След почивката мадридчани си възвърнаха контрола върху играта, като особено активен бе Бензема, който се забърка в почти всички опасни ситуации пред мексиканската врата. След негов удар в 72-та минута стража на Сантос Лагуна успя да изчисти, но топката попадна в Кедира, който безкомпромисно изпрати коженото кълбо във вратата на противника за крайното 2:1.

Реал Мадрид: Касияс (Адам 46 '), Арбелоа (Начо 46 "), Варан (Пепе 46'), Албиол (Рамос 46"), Коентрао (Шахин 46 "), Шаби (Лас 46"), Гранеро (Кедира 46 "), Джеси (Алекс 27 ') (Мората 46 "), Йозил (Кака 46'), Роналдо (Калехон 46"), Игуаин (Бензема 46 ").