Гол в последната минута донесе равенство на Барса

Бетис и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно 2:2 в среща от последния 38-и кръг на Примера. Това бе и последен мач на Пеп Гуардиола като наставник на каталунците. Срещата започна добре за гостите, като още в 9-ата минута Серхио Бускетс откри резултата след асистенция на Шави - 0:1. До края на първата част Лео Меси и компяния изпуснаха няколко добри положения за втори гол.

Barcelona's Coach Josep Guardiola

След почивката нещата на терена се промениха. Причина за това бе Дани Алвеш, който бе изгонен за втори жълт картон в 53-ата минута на срещата. Това определено повлия добре на домакините, които стигнаха до пълен обрат в срещата. Рубен Кастро набързо наниза два гол в рамките на 71-ата и 74-ата минута и по този начин даде аванс на своя тим.

Barcelona's Midfielder Sergio Busquets (L) Celebrates

В крайна сметка Барса успя да стигне до равенство с гол на Сейду Кейта в добавенето време на срещата. Малко преди него Лео Меси нацели гредата.