Барса си изкара яда на Валекано (видео)

Барселона победи като гост Валекано с 7:0 в среща от 36-ия кръг на Примера. След подаване на Педро, Лео Меси откри резултата в 16-ата минута на срещата. До края на първата част резултатът стана класически. Робер си вкара автогол в 26-ата минута, а в 39-ата - Сейду Кейта направи 3:0 в полза на каталунците. В този случай Лео Меси се отчете с асистенция.

След почивката играчите на Барса стигнаха до още четири гола. В 47-ата минута Педро реализира за 4:0, а Тиаго Алкантара в 77-ата минута на срещата, покачи на 5:0, след подаване на Дани Алвеш. Педро с втория си гол в срещата в 87-ата минута вкара шестия гол за каталунците, а Лео Меси в последната минута оформи крайното 7:0.

Каталунците вече са с актив от 84 точки. Райо Валекано все още не си е осигурил и на теория оцеляването. Мадридчани са с 40 точки, с шест повече от последния под чертата на изпадащите Спортинг Хихон.