Папагалчетата се разправиха с прилепите

Валенсия бе разгромен като гост на Еспаньол с 4:0 в мач на 33-ия кръг на Ла Лига. През всичките 90 минути "прилепите" бяха далче по-слабия отбор, като отправиха едва 2 удара към вратата на "папагалчетата", от които само един бе точен. Домакините при първата си по-сериозна опасност съумяха да излязат напред в резултата.

В 26-ата минута Серхио Гарсия проби по десния фланг и пусна към връхлитащият Кристиан Гомес, който без проблеми реализира за 1:0. Само 4 минути по-късно каталунците удвоиха преднината си. Верду получи пред наказателното поле и със страхотен шут прати кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл - 2:0.

В 59-ата минута Сергио Гарсия овладя в наказателното поле и с хубав изстрел направи преднината на Еспаньол класическа - 3:0. В 80-ата минута Калу Уче с удар от труден ъгъл оформи крайното 4:0.

След успеха домакините се намират 8-мо място във временното класиране с актив от 45 точки, докато Валенсия са 3-ти с 52 пункта - на 2 пред 4-ия Малага, но и с мач повече.