Реал Мадрид разгроми слабак и остава на шест точки пред Барса (видео)

Реал Мадрид нямаше никакви проблеми при домакинството си на Сантандер и записа изразителна победа с 5:1 в среща от Ла Лига. По този начин „белите“ запазиха преднината си от шест точки пред втория Барселона, който по-рано днес също записа победа - 2:0 срещу Майорка.

Real Madrid's Portuguese Forward Cristiano Ronaldo Smiles

Головата фиеста започна с гол на Гонсало Игуаин. Аржентинецът бе точен още в 6-ата минута, а звездата на Реал - Кристиано Роналдо покачи на 2:0 с точен удар в 32-ата минута. До почивката паднаха нови два гола - по един във всяка една врата. Карим Бензема направи резултата класически пет минути преди края на полувремето, а в ответната атака гостите върнаха едно попадение чрез Чаби Прието.

Real Madrid's Defender Alvaro Arbeloa (L) Vies

След почивката домакините стигнаха до нови два гола дело на Карим Бензема и Кристиано Роналдо, с което бе оформен крайния резултат. С тази победа Реал вече има 75 точки. Сантандер пък остава в зоната на изпадащите.