Барса не си даде много зор срещу Расинг (видео)

Барселона взе лесна победа при гостуването си на Расинг Сантандер. "Каталунците" се наложиха над своя съперник с 2:0 в среща от 26-ия кръг на Ла Лига. И двете попадения бяха дело за суперзвездата на Барса Лео Меси. Срещата започна логично с натиск на "каталунците", но без резултат в първите минути.

В 23-ата минута Иниеста бе много близо до гол, но нацели гредата. В 29-ата минута Шави фитира няколко играчи в бяло-зелен екип и намери в наказателното поле Фабрегас, който центрира успоредно на голлинията към Лионел Меси. Аржентинецът засече топката във вратата - 0:1.

След почивката падна второто попадение. В 56-ата минута съдията отсъди спорна дузпа в полза на Барса. Нарушението бе извършено срещу Сеск Фабрегас. Меси превърна 11-метровия наказателен удар в гол, като това попадение №30 за Лео за сезона в Примера дивисион.

До края на срещата Меси и Педро пропуснаха да направят резултата класически.