Барса се справи със Спортинг Хихон без Меси (видео)

В мач от 26-ия кръг на Ла Лига Барселона победи с 3:1 Спортинг Хихон. За "каталунците" поради наказание за натрупани картони не игра звездата Лионел Меси, който подкрепяше съотборниците си от трибуните. Първият гол за "каталунците" падна чак в края на полуврмето, реализира го Андрес Иниеста в 42-ата минута.

В 49-ата минута Барал изравни за 1:1, а малко преди това защитникът на шампионите Жерар Пике получи червен картон и остави тима си в намален състав.

Barcelona Midfielder Xavi Hernandez (R) Scores A Goal In Front Of Sporting Gijon's Goalkeeper Juan Pablo On March 3,

Играчите на Барса все пак стигнаха до втори гол. За възпитаниците на Гуардиола се разписа Сейду Кейта в 79-ата минута с удар от около 15 метра. Малко след това Шави оформи крайния резултат - 3:1 за Барселона.

Barcelona Midfielders

След тази среща домакините заемат второ място в класирането с актив от 57 точки - на седем от лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко, но утре приема други каталунски отбор - Еспаньол.