Подводницата се справи с Гренада (видео)

Виляреал взе домакинска победа с 3:1 над Гранада в мач от от 23-ия кръг в Примера. С този успех "Жълтата подводница" излезе над чертата във временното класиране. Марко Рубен откри резултата в полза на Виляреал като стори това в 16-ата минута. До края на първата част гостите удариха удариха греда чрез Иниго Лопес в 22-ата минута.

След почивката паднаха останалите попадения. В 51-ата минута Иниго Лопес засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата на Диего Лопес - 1:1. В 64-ата минута Борха Валеро с много хубав удар под гредата реализира за 2:1. В 74-ата минута Ориол центрира в наказателното поле, а вратарят Жулио Сезар не се намеси добре и прати топката в своята врата, оформяйки крайното 3:1. Гостите завършиха мача с човек по-малко, тъй като Пап Диакате бе изгонен в 88-ата минута.

Виляреал вече има 26 точки и е на 14-ата позиция. Гранада вече се намира на 16-ото място с 25 пункта.