Барса бе близо до сензацията, но успя да се справи със Сосиедад

Барселона победи като домакин Реал Сосиедад с 2:1 в среща от 22-рия кръг на Примера. Наставникът на домакините Джосеп Гуардиола запази някои играчи за мача с Валенсия от 1/2-финалите за Купата на краля. 20-годишният Кристиан Тейо бе титуляр, а до него в атака застанаха Исаак Куенка и звездата на отбора Лионел Меси. В стартовата 11-орка липсваха Чави Ернандес,  Серхио Бускетс и Алексис Санчес.

Barcelona's Midfielder Cristian Tello Kicks

Още в началните минути двата тима си размениха набързо по едно положение. Лео Меси не успя да открие резултата за Барса, а секудни по-късно Валдес спаси вратата си от удар на Диего Ифран. В 9-ата минута Барса все пак стигнаха от октриване на резултата.

Real Sociedad's French Defender Liassine Cadamuro Betaiba (L) Vies With Barcelona's Brazilian Defender Daniel Alves (R)

Тейо получи отличен пас от Меси и без проблеми преодоля стража на гостите за 1:0. Сеск Фабрегас направи няколко пропуска през първата част. След почивката паднаха останалите попадения.

Barcelona's Argentinian Forward Lionel Messi (L) Scores A Goal Past Real Sociedad's Chilean Goalkeeper Claudio Bravo

Двата тима започнаха втората част с атаки и към двете врати. В 69-ата минута Куенка нацели гредата, а при добавката Тейо вкара топката в мрежата, но преди това прозвуча сигнал на съдията за засада на Дани Алвеш.

Barcelona's Argentinian Forward Lionel Messi (R) Scores A Goal Past Real Sociedad's Chilean Goalkeeper Claudio Bravo (C)

Така се стигна до 72-рата минута, когато Меси получи пас от Алвеш, изпревари вратаря и реализира за 2:0. Само сто секунди по-късно Гризман пусна към Карлос Вела, който вкара за крайното 2:1.