Барса се поизпоти срещу Бетис, но стигна до победата

Барселона победи като домакин Бетис с 4:2 в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Преди срещата "каталунците" представиха на своите фенове две отличия. Лео Меси показа спечелената "Златна топка", а капитанът Карлес Пуйол позира пред запалянковците със спечелената световна клубна титла.

FC Barcelona's Players Pose With The Ballon D'or And World Champions Trophies On January 15, 2012            AFP PHOTO

Двубоят бе интересен, като се има в предвид, че резултатът бе равен 15 минути преди края на срещата. Чави Ернандес откри за домакините още в 10-ата минута, а само две минути по-късно Лео Меси удвои - 2:0. При второто попадение с асистенция се отчете Алексис Санчес.

Barcelona's Argentinian Forward Lionel Messi (R) And Barcelona's Midfielder Cesc Fabregas (L) React

До края на първата част гостите успяха да върнат едно попадение. Рубен Кастро се разписа във вратата на Валдес, като стори това в 32-ата минута. След почивката се стигна до изравняване на резултата. В 52-ата минута резервата Роке Санта Крус смълча трибуните на "Камп Ноу" - 2:2.

Alexis Sanchez Of FC Barcelona Celebrates

Играчите Пеп Гуардиола все пак успяха отново да поведат в резултата, като сториха това в 75-ата минута чрез попадение на Алексис Санчес, а Лионел Меси оформи крайното 4:2 в 86-ата минута след изпълнение на дузпа.