Класически Атлетико потопи Жълтата подводница (видео)

Атлетико Мадрид победи като домакин с класическото 3:0 Виляреал в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Диего Симеоне успя да направи доста успешен дебют като наставник на "дюшекчиите". Неговите момчета тръгнаха в атака още в първите минути на срещата. Гонсало Родригес на няколко пъти се намеси отлично и спаси "Жълтата подводница" от ранно попадение.

Все пак в 40-ата минута Адриан Лопес пусна към Фалкао, който откри резултата. При резултат 1:0 завърши първата част. След почивката се стигна до още две попадения във вратата на гостите. Отново Фалкао се разписа за 2:0. В 50-ата минута столичани получиха правото да изпълнят дузпа, като ситуацията бе спорна. Все пак колумбиецът реализира и удвои преднината на Атлетико.

Фалкао можеше да вкара трети гол, но ударите му не успяха да поразят целта отново. Крайното 3:0 оформи Диего в 80-ата минута.